Porcelanosa

Predstavenie a vznik korporácie PORCELANOSA

Dátum:
4. októbra 2023
Dĺžka článku:
3 minúty

THE POWER OF BRAND / SILA ZNAČKY

Skupina Porcelanosa je obchodná holdingová spoločnosť s 50-ročnými skúsenosťami v oblasti komplexného navrhovania a riadenia technických riešení pre obytné, hotelové a maloobchodné sektory. Španielska nadnárodná spoločnosť, ktorú tvorí sedem spoločností, má obchodnú sieť, ktorá dosahuje 1 089 predajných miest v 137 krajinách.

Tento španielsky nadnárodný výrobca keramických výrobkov, kúpeľňových a kuchynských armatúr a vetraných stenových systémov, okrem iných výrobkov, presmeroval svoj obchodný a distribučný model na politiky trvalo udržateľného rozvoja s cieľom dekarbonizovať svoju priemyselnú činnosť. S cieľom urýchliť svoj ekologický prechod spoločnosť zvýšila svoje ekologické investície a automatizovala svoje priemyselné procesy s viac pokročilejšími technológiami a integrovala obnoviteľné zdroje energie, ako sú veterná a solárna energia. S celkovým obratom blížiacim sa k 903 miliónom eur v roku 2022 a počtom 4 800 zamestnancov skupina Porcelanosa po 50 rokoch pokračuje v práci na inovácii svojich výrobkov a svojom medzinárodnom postavení prostredníctvom otvárania nových predajní.

1973 PORCELANOSA

sa vďaka svojim exkluzívnym a nadčasovým kolekciám stala lídrom na národnom a svetovom trhu. Medzi jej početné vrcholy patrí nový technický celoplošný porcelán Solidker, keramické drevo PAR-KER® a obklady na stenu inšpirované kameňom, mramorom a kovom.

1987 GAMADECOR

Spoločnosť Gamadecor bola založená v roku 1987 s

s cieľom ponúkať vysokokvalitné, technologicky vyspelé výrobky so sofistikovaným dizajnom v oblasti výroby kuchýň a kúpeľní, ale aj pohoviek a sedacích súprav. Uplatňovanie nových technológií vo svojich modeloch viedlo spoločnosť k tomu, že sa stala národným lídrom vo výrobe kuchýň. Digitálna transformácia, v rámci ktorej vznikla prvá inteligentná kuchyňa Gamadecor, a Offroad Kitchen, prenosná vonkajšia kuchyňa z hliníka a panelov s medeným jadrom, sú len niektoré z nových referencií na nový dizajn.

1999 L’ANTIC COLONIAL

L’Antic Colonial sa od svojich začiatkov snažila uspokojiť dopyt po tradičných výrobkoch, drevených podlahách, laminátových podlahách,aj vinylových podlahách. Umývadlá, tapety, mozaiky a kamenné dýhy dopĺňajú tento rozsiahly katalóg, v ktorom je exkluzivita hlavnou hodnotou značky. Starostlivý výber prírodných materiálov prémiovej kvality inšpiroval k spolupráci so značkou mnohých národných a medzinárodných architektov a dizajnérov, ako sú Foster + Partners, Eduardo Souto de Moura, Francesc Rifé, Piet Boon, Alexander Martin Architects, Yonoh a Ramón Esteve. Pracovali spolu na navrhovaní exkluzívnych a kreatívnych kolekcií.

2001 BUTECH

Táto architektonická poradenská firma sa špecializuje na vývoj vysokokvalitných materiálov slúžiacich na pokládku  obkladov a dlažieb zo skupiny Porcelanosa. Profesionalita jej technických tímov viedla k skúmaniu nových stavebných vzorcov čo sa stalo jednou z kľúčových oblastí záujmu. Medzi ne patria: odvetrané fasády, konzolové schodiská, lepidlá novej generácie, dekoratívne profily, technické podlahy, rôzne náradia, sprchové vaničky a hydroizolačné systémy.

2001 NOKEN

Noken, kúpeľňová firma Porcelanosa Group. Jej záväzok k udržateľnému dizajnu, kvalite a vynikajúcemu zákazníckemu servisu vyniesol túto spoločnosť na vrchol obchodného rebríčka v tomto odvetví. Jej výrobky sa vyvážajú do viac ako 118 krajín a zahŕňajú kúpeľňové kolekcie, ktoré sú navrhnuté tak, aby umožnili väčšiu úsporu vody a energie.

2004 XTONE

Špecializácia na veľkoformátové kolekcie s inovatívnym dizajnom, XTONE pozostáva z dvoch značiek: XTONE (porcelán) a Altissima (prírodný kameň). Starostlivosť venovaná povrchovým úpravám a dizajnom premieňa každú kolekciu na dekoratívny objekt, v ktorom sa estetika a funkčnosť spájajú pod jednou koncepciou.

2019 KRION

V roku 2019 sa zrodila spoločnosť KRION ako výsledok veľkého nárastu jej masívneho povrchu Krion®, ktorého sila a všestrannosť je vhodná pre oveľa väčšie projekty v rezidenčnom, hotelovom, zdravotníckom a verejnom sektore. Práca, ktorú vykonal jej tím R&D+i, zahŕňala dve nové produktové línie: Krion® Porcelanosa Baths (určený na vybavenie kúpeľní) a Krion® Unlimited Surfaces (kombinácie pre fasády, nábytok a povrchy). Krion má taktiež v ponuke Fitwall dekoračné panely a Alluslate hliníkové panely.

Zaujala Vás naša expertíza?

Neváhajte využiť našu širokú ponuku služieb.
Mám záujem