Porcelanosa

VÝZNAMNÉ SPOLUPRÁCE S DIZAJNÉRMI

Dátum:
5. októbra 2023
Dĺžka článku:
2 minúty

FOSTER+PARTNERS

Foster + Partners je medzinárodná projekčná, inžinierska a architektonická kancelária, ktorá realizuje širokú škálu projektov rôzneho rozsahu a zložitosti.

Prestížne architektonické štúdio Normana Fostera Foster + Partners navrhlo exkluzívnu kolekciu Tono od spoločnosti Noken. V súlade s týmito líniami elegancie a udržateľnosti možno každý z jej kusov prispôsobiť minimalistickým povrchovým úpravám a jednoduchým tvarom.

ZAHA HADID

Anglicko-iracká architektka a držiteľka Priztkerovej ceny za rok 2004 je autorkou kolekcie Vitae spoločnosti Noken. Každý kus navrhnutý Zaha Hadid Architects, inšpirovaný pohybom a silou vody, prenáša silu morských prúdov do kúpeľne prostredníctvom výrazných objemov a zakrivených tvarov.

Aby sa zachovala dokonale integrovaná estetika v rámci kúpeľne, zátka je z rovnakého materiálu ako umývadlo a sifón je skrytý pred pohľadom. Tým sa zabezpečuje vizuálna kontinuita, ktorá umocňuje výnimočnosť a vitalitu kolekcie. VITAE je minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou kúpeľní.

RAMON ESTEVE

Ramón Esteve je architekt a dizajnér, ktorý v roku 1991 založil Estudio.

Kolekcia Lignage od Ramóna Esteveho pre spoločnosť Noken, koncipovaná ako vodovodná batéria budúcnosti, ktorá s úctou hľadí do minulosti, získala ocenenie za najlepší kúpeľňový dizajn na IF Design Awards 2019. Klasická a zároveň avantgardná estetika upútala pozornosť 67 členov poroty, ktorí vyzdvihli jej starostlivý dizajn a funkčnosť v porovnaní so 6 4000 prihlásenými prácami v tejto kategórii.

SIMONE MICHELI

Taliansky architekt a univerzitný profesor Simone Micheli je známy po celom svete a rešpektovaný v odbornej sfére, pretože svoju prácu vždy orientuje na povznesenie zmyslov.

Definuje svoju prácu ako súčasný štýl, ktorý prekračuje časové hranice

Kolekcia Lounge, ktorá pozostáva z niekoľkých umývadiel na dosku a voľne stojacich umývadiel, ako aj rôznych modelov batérií, sanitárnej keramiky, nábytku a doplnkov, ponúka osobitnú estetiku s organickými a zdržanlivými tvarmi, ale ďaleko od opulencie a dekoratívnych excesov. To všetko prispelo k vytvoreniu „maximalistickej estetiky s dušou a jemnosťou talianskej rafinovanosti“.

Objavte kľúč k dizajnu Simoneho Micheliho v tomto videozázname, v ktorom architekt okrem iného hovorí o tom, čo ho inšpiruje.

Zaujala Vás naša expertíza?

Neváhajte využiť našu širokú ponuku služieb.
Mám záujem